افزونه صفحه ساز وردپرس Elementor قالب اس ام اس سنتر برای وردپرس قالب وردپرس پوبلیشر

با مدیریت دکتر فرنوش آرامش

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

در دنیای امروزی برای داشتن ظاهری آراسته و زیبا اکثر خانم ها از لوازم آرایشی متنوعی استفاده می کنند که برای پاک کردن این مواد از روی پوست آب به تنهایی کافی نیست. همچنین جدا از لوازم آرایشی آلودگی و میکروب های زیادی در طول روز بر روی پوست ما قرار می گیرد که ما باید پوست خود را از وجود آنها تمیز نگه داریم.

بنابراین برای داشتن پوستی سالم و شاداب باید آنرا توسط شوینده های مناسب تمیز کنیم، چون در غیر اینصورت پوست دچار جوش و آکنه می شود. حال که ضرورت استفاده از پاک کننده ها معلوم شد در ادامه راجب عوارض خوابیدن با آرایش توضیح می دهیم.

 

عوارض پاک نکردن آرایش از روی پوست:

احتمال جوش زدن صورت

اگر شما مواد آرایشی را برای مدت طولانی روی پوست نگه می‌دارید و حتی بدون شستشو صورت می‌خوابید، باید بدانید این تنبلی شما عواقب بدی دارد. اینکه سلول‌های کثیف و مرده روی پوستتان باقی می‌مانند. به گفته متخصصین پوست باقی ماندن این نوع سلول‌های پوستی باعث گرفتگی منافذ پوست صورت می‌شوند. که گرفتگی منافذ منجر به التهاب مزمن در قالب جوش صورت می‌شود.

چهره شما کسل به نظر می‌رسد

اگر هرروز صبح بعد از بیدار شدن از خواب، در آینه به چهره خود دقیق می‌شوید، و آرزو می‌کنید که ای‌کاش پوست روشن‌تر و سرحال‌تری داشتید، باید بدانید مشکل در پاک نکردن آرایش صورتتان قبل از خوابیدن است. در اثر قرار گرفتن صورت روی بالش در تمام طول شب و کاهش فعالیت‌های طبیعی پوست، چربی‌ها و سلول‌های مرده در بیرونی‌ترین لایه‌های پوست ایجاد می‌شوند. متخصصین پوست می‌گویند: دقت به شستشوی منظم پوست صورت و لایه‌برداری پوست، باعث از بین رفتن سلول‌های مرده و جایگزین شدن سلول‌های تازه می‌شود. این ‌کار باعث می‌شود فرآیندهای طبیعی پوست به‌راحتی انجام شود و پوست نفس بکشد. بعد از انجام مراقبت‌های گفته‌شده به پوستتان بنگرید و تفاوت را با قبل مقایسه کنید.

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

ایجاد چین‌وچروک روی پوست و شما پیرتر به نظر می‌رسد

وجود مواد آرایشی و تجمع آلودگی‌های محیطی روی پوست باعث ایجاد چین‌وچروک روی پوست صورت می‌شود. به گفته متخصصین پوست این امر پیری پیش از موعد پوست را به دنبال دارد. برای اثبات این قضیه در سال ۲۰۱۳ روزنامه Daily Mail نتیجه یک آزمایش را منتشر کرد.که در این آزمایش یک خانم برای مدت ۱ ماه از شستن صورت خود خودداری کرد. و هرروز صبح با همان صورت نشسته دوباره آرایش می‌کرد. بعد از ۱ ماه نتیجه این شد که پوستش به‌قدری چین‌وچروک افتاده بود که انگار ۱۰ سال پیرتر شده بود.

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

ضرورت استفاده از پاک کننده های آرایشی

تشدید لک صورت 

تمیز کردن و پاک‌سازی پوست یک گام مهم در زیبایی پوست خانم‌ها است. به گفته متخصصین پوست، خانم‌های که دارای پوست چرب هستند و یا لک و آکنه دارند، خوابیدن با آرایش بیماری‌های پوستی را تشدید می‌کند. بنابراین استفاده از یک پاک کننده آرایش مناسب، می تواند بسیار کمک کننده باشد.

احتمال بروز عفونت پوستی

در اصل خوابیدن با آرایش به‌طور مستقیم باعث عفونت نمی‌شود. بلکه خانم‌های دارای جوش‌های ملتهب و پوست حساس بیشتر در معرض عفونت از طریق پوست صورت هستند. متخصصین پوست هشدار می‌دهند که اگر چنین پوستی دارید، مراقب باشید چراکه احتمال ابتلا به عفونت رادارید. شستشوی آرایش را فراموش نکنید. زیرا پوست اولین خط دفاعی در برابر عفونت‌ها است.

افزایش جوش، قرمزی و خارش صورت

خوابیدن با آرایش، می تواند دلیل جوش زدن صورت باشد. لوازم‌آرایشی دارای رنگ و عطر هستند، که ممکن است ماندن طولانی‌مدت بر روی پوست صورت، آن را تحریک کند و باعث التهاب، افزایش جوش، قرمزی و خارش صورت شود. به گفته متخصصین پوست کسانی که بیماری روزاسه و پوست حساس دارند بیشتر مراقب باشند. و از یک پاک کننده آرایش مناسب استفاده کنند.

برای انتخاب پاک کننده باید شوینده متناسب با نوع پوست خود خریداری کنید و بعد از تمیز کردن پوست شما به کرم، سرم یا لوسیون صورت احتیاج دارد تا رطوبت آن را تامین کند و مواد مغذی مورد نیاز را به سلول‌های پوست برساند.  شما به یک کرم دور چشم، کرم آبرسان و مرطوب کننده و یک بالم لب به طور روزانه احتیاج دارد.

با رعایت این نکات ساده و مداومت، شما مراحل مراقبت اولیه و مورد نیاز پوستتان را انجام داده‌اید و می‌توانید شادابی و سلامت پوست خود  را برای همیشه حفظ کنید.

اطلاعات نویسنده

userAramesh

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش ویدیویی سی پنل افزونه ایجاد آزمون وردپرس Wp Pro Quiz فارسی